„Boże Narodzenie”, „prezenty gwiazdkowe”, „Zielona choinka”– to magiczne słowa, które każdemu kojarzą się z czymś szczególnym, każdemu przynoszą miłe wspomnienia. W głowach dorosłych budzą się obrazy z dzieciństwa, wracają zapachy ciast i choinki, blask świeczek, melodie kolęd.  Aby takie właśnie wspomnienia miały również dzieci z ubogich rodzin z terenu powiatu limanowskiego, w środę (21 grudnia) już po raz drugi została zorganizowana akcja „Zielona Choinka- Ofiaruj Gwiazdkę potrzebującym”.  Dzięki niej do 15 rodzin, oprócz tradycyjnej choinki, trafiły także wypełnione po brzegi pudła ze środkami czystości, ubraniami, zabawkami i oczywiście żywnością.

Już od samego rana organizatorzy akcji, czyli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Nadleśnictwo Limanowa, firma Joniec z Tymbarku oraz TV 28 rozwożą paczki złożone z darów otrzymanych od lokalnych firm: "Joniec",  "Gold Drop", „Gracja”, bank BGŻ, „Szubryt”, Tymbark MWS, OSM Limanowa, Bejbi&Junior i Plastuś. Przekazanie paczek jest przeprowadzane w obecności mediów takich jak: TV28, RDN Nowy Sącz oraz Polskapresse – Gazeta Krakowska.

Dzięki szczodrości tych firm - w dniu dzisiejszym - do piętnastu rodzin z powiatu limanowskiego trafią upominki  zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, powodując uśmiech na twarzach.

- Jest to naprawdę piękna akcja, świadomość, że pomaga się komuś i przez te kilka drobiazgów można wnieść w czyjś dom radość w okresie świąt, bo jak wiadomo „Człowiek jest tyle wart, ile może uczynić dla drugiego człowieka”- podsumowuje Jan Puchała, Starosta Limanowski, który osobiście zaangażował się w akcję.

- Cieszy nas fakt, iż z roku na rok coraz więcej firm włącza się w naszą akcję, by zapewnić spokojne święta najbardziej potrzebującym rodzinom z okolicy – mówi Mieczysław Joniec, właściciel firmy Joniec z Tymbarku, a także współorganizator akcji. - W akcji tej stawiamy na bezpośrednią pomoc – bo tylko taka jest skuteczna i może faktycznie poprawić ich trudną sytuację. Chcemy, by ofiarowane upominki przez firmy były trafionym prezentem – takim, który może coś zmienić, a będzie też spełnieniem marzeń i źródłem radości.

- Chcemy by nasza akcja „Zielona choinka- Ofiaruj Gwiazdkę potrzebującym” łączyła ludzi, niosąc wsparcie tam, gdzie jest ono szczególnie potrzebne. Dzięki takim chwilom uczymy się i dostrzegamy, iż warto pomagać  ludziom, zapewniając ich jednocześnie, że nie są pozostawieni sami sobie – informuje Justyna Tokarczyk, Zastępca Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, koordynator akcji.

 

Radio RDN-relacja