\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

12 marca 2017 roku w hali MOSiR w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 270 zawodników z 31 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W tym roku po raz pierwszy odbyły się walki nie tylko według przepisów Karate Kyokushin, w formule semi contact i full contact, ale również według przepisów WKF [karate olimpijskie], tzw. point system, według którego odbędzie się rywalizacja w dyscyplinie karate na najbliższej Olimpiadzie – Tokyo 2020.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Podczas zawodów w Przeworsku ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Damian Górka, Dawid Jonik, Jakub Sowa, Jakub Ociepka, Karol Sułkowski oraz Jakub Kądziołka. Nad naszymi zawodnikami opiekę sprawowali: Pan Grzegorz Kądziołka oraz ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Najlepszy wynik odnotował Jakub Kądziołka, który wywalczył dwa medale – brązowy w kumite juniorów młodszych -50 kg oraz srebrny medal w kumite WKF juniorów młodszych open, natomiast w konkurencji kata - która w tym roku była bardzo mocno obsadzona – zakwalifikował się do finałowej ósemki.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Oprócz Jakuba z medalami do domu wrócili Damian Górka, który rywalizował w kumite juniorów młodszych +65 kg oraz Karol Sułkowski, który w konkurencji kata juniorów uplasował się na trzecim miejscu. Karol dodatkowo rywalizował również w konkurencji kumite juniorów, w formule WKF [karate olimpijskie], w której „otarł się o podium”. Odrobinę szczęścia zabrakło również pozostałym zawodnikom limanowskiego klubu -  Jakub Ociepka w kata juniorów młodszych oraz Jakub Sowa w kata młodzików wywalczyli 4 miejsca,  natomiast Dawid Jonik w kumite młodzików wg. przepisów WKF [karate olimpijskie) zakończył zawody w walce o wejście do finałowej czwórki.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Wszyscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze prezentując wysokie i wszechstronne umiejętności oraz ogromną wolę walki. Serdecznie gratulujemy :) Sezon się dopiero rozpoczął, trzymamy kciuki za wyniki oraz życzymy powodzenia!  

\r\n\r\n