To już drugie zwycięstwo Dawida - wcześniej wygrał także I Grand Prix Polski w Krośnie, a w Wałbrzychu podczas drugiej edycji był trzeci. Dzięki zwycięstwu w Drzonkowie jest obecnie liderem w klasyfikacji generalnej.

- Dzisiejszy turniej nie nadawał się dla ludzi o słabych nerwach - powiedział po turnieju trener UKS Płomień Albert Golonka. - Spotkania były niesamowicie wyrównane, z wielką dramaturgią. Pojedynek Dawida w półfinale był znakomity. Wielki sportowy sukces dla całej
Limanowej i Przenoszy skąd pochodzi nasz świetny zawodnik. Gratuluję sukcesu i jestem przekonany, że to nie ostatnie osiągnięcie Dawida.

 

W III Grand-Prix udział wzięli także inni reprezentanci UKS Płomień: Miłosz Sawczak nie awansował do turnieju głównego, Karol Sułkowski
odpadł w fazie grupowej. Wśród kadetek fazę grupową nie przebrnęła także Julia Domiter.


Dawid Kosmal za miesiąc w Mistrzostwach Polski będzie rozstawiony z numerem pierwszym. Za kilka miesięcy w Rumunii odbędą się Mistrzostwa Europy Kadetów. Obecna forma i osiągnięcia Dawida dają szansę na powołanie go do reprezentacji Polski. Trzymamy kciuki!