Dawid Kosmal jest zawodnikiem UKS Płomień od już od kilku lat. Pochodzi z Przenoszy (niewielkiej miejscowości w gminie Dobra, woj. małopolskie), jest uczniem siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Skrzydlnej. O rozwój i formę młodego zawodnika dbają - Albert Golonka (trener UKS Płomień) oraz ojciec Dawida - Wojciech Kosmal.

Dawid już od kilku lat należy do ścisłej czołówki krajowej w swoich kategoriach wiekowych. W tym roku przeszedł do rywalizacji wśród kadetów, rozpoczynając ją od zwycięstwa w I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, które odbyło się w Krośnie pod koniec września br. Dawid występuje również  w rozgrywkach II ligi seniorów z innymi zawodnikami UKS Płomień. 

- Dawid jest potwierdzeniem, że nawet jeśli pochodzisz z małej miejscowości, to dzięki talentowi i ciężkiej pracy można realizować swoje ambitne marzenia – powiedział Albert Golonka. – Jest wzorem do naśladowania dla innych, bo zdolnych młodych zawodników w różnych dyscyplinach sportowych na naszych terenach nie brakuje.


ITTF Cadet Slovak Openod będzie się w dniach 3-5 listopada w Bratysławie. Trzymamy mocno kciuki za międzynarodowy sukces Dawida!