W tym roku pogoda dla biegaczy była wręcz wymarzona. Słońce i rześkie powietrze stanowiły całkowite przeciwieństwo dp zeszłorocznej pogody podczas I Biegu Gorskiego.  Od samego rana do miejscowości zjeżdżali się zawodnicy II edycji Biegu Górskiego o Złotą Paproć Prezesa Firmy Joniec.  

Na dystansie 7 km wystartowało łącznie 150 osób, w tym 8 trzyosobowych zespołów rodzinnych z dziećmi. Natomiast 73 osoby podjęły walkę na dystansie 21 km, który obejmował trzykrotny bieg  na szczyt góry Paproć.  

Na najdłuższym dystansie najszybszy był Jan Wydra z Mszany Dolnej, który trasę pokonał w 01:28:30.92, niecałe 18 sekund później na mecie zameldował się Robert Faron z Zalesia, a trzeci był Wojciech Gembacz ze Słopnic (blisko 10 minut straty do zwycięzcy). Z kobiet najszybsza była Martyna Kantor z Krakowa z czasem 01:48:26.92.  

Na dystansie 7 km najbyszby był Bartłomiej Olbrych z Binarowej z czasem 00:29:33.49, a z kobiet Edyta Michalik z Białej Niżnej - 00:37:14.52.  

Wszyscy którzy wystartowali dotarli szczęśliwie na metę, nikt nie zrezygnował z walki i nie poddał się. Zawodnicy walcząc o ostatnie sekundy przy oklaskach kibiców i dźwiękach wuwuzeli finiszowali w prawdziwie sportowym stylu. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy oraz animacje. 

Patronami honorowymi zawodów był Starosta Limanowski oraz Wójt Gminy Tymbark. Patronat medialny nad imprezą objął portal Limanowa.in.

 

Wyniki – bieg extreme 21 km open K i M

1. Martyna Kantor

2. Beata Swiadek

3. Katarzyna Gacek

 

1. Jan Wydra

2. Robert Faron

3. Wojciech Gembacz

 

Wyniki – kategorie wiekowe bieg 7 km K

kat. K-1

1. Edyta Michalik

2. Anna Stelmach

3. Beata Buźniak

 

kat. K-2

1. Justyna Potaczek

2. Katarzyna Wójs

3. Beata Winiarczyk-Jadach

 

kat. K-3

1. Maria Lińczowska

2. Anna Dybaś

3. Katarzyna Kuriata

 

Wyniki – kategorie wiekowe bieg 7 km M

kat. M-1

1. Adam Rębilas

2. Dawid Kotlarz

3. Rafał Sułkowski

 

kat. M-2

1. Bartłomiej Olbrych

2. Artur Baran

3. Marcin Górka

 

kat. M-3

1. Franciszek Długosz

2. Mieczysław Miś

3. Janusz Sarnicji

 

Wyniki – kategoria rodzina bieg 7 km 

1. Dominika Bolechowska, Dominik Bolechowski, Jan Wydra

2. Natalia Józkowicz, Lucyna Józkowicz, Stanisław Opach

3. Wiktoria Wątroba, Julia Wątroba, Małgorzata Wątroba