XXXI Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbywały się pod Patronatem MSiT oraz Ambasady Japonii.

W gronie reprezentantów naszego kraju znalazło się aż czterech zawodników z naszego klubu. Byli to: Renata Sukiennik, Jakub Kądziołka, Jakub Sowa i Bartłomiej Wajda. Zawodnikom podczas mistrzostw towarzyszyli: sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) oraz Pan Grzegorz Kądziołka, którzy pełnili rolę sekundantów i opiekunów naszych zawodników.

Z pośród naszych karateków tylko Jakub Sowa stanął na podium, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy w Karate Kyokushin w konkurencji kata. Tym samym Jakub Sowa powtórzył swój sukces z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Holandii, podczas których Jakub zdobył również srebrny medal, ale w konkurencji kumite.

Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników to najbliżej sukcesu byli Renata Sukiennik i Jakub Kądziołka. Co prawda przegrali oni swoje pierwsze pojedynki z reprezentantami Japonii, ale do sukcesu zabrakło im naprawdę niewiele. Zarówno Jakub Kądziołka i Renata Sukiennik na początku swoich walk eliminacyjnych dominowali nad rywalami. O przegranej Jakuba Kądziołki zdecydował sędzia maty, który po regulaminowych 2 minutach i werdykcie sędziów bocznych 2:2 wskazał zwycięstwo Japończyka. Renata Sukiennik rozpoczęła swoją pierwsza walkę bardzo pewnie. W pierwszej minucie walki zadała Japonce punktowane kopnięcie na głowę. Niestety nie zdołała utrzymać swojej przewagi do końca pojedynku i pozwoliła doprowadzić Japonce do wyrównania. Mimo, że Renata dominowała nad Japonką przez dalszą cześć regulaminowych 2 minut walki to holenderski sędzia maty zdecydował o dogrywce. Niestety po regulaminowym czasie sędziowie znowu wskazali wynik remisowy, a holenderski sędzia maty znowu podjął kontrowersyjną decyzję i niestety wskazał zwycięstwo Japonki. Ostatni limanowski zawodnik teamu Bartłomiej Wajda niestety już w połowie regulaminowego czasu musiał uznać wyższość reprezentanta Ukrainy, jak się okazało później wicemistrza Europy w kumite seniorów-80 kg.