Po długich i pracochłonnych przygotowaniach, projekt "JONIEC Sahara Run: Człowiek kontra pustynia" zakończył się triumfem.

Polska drużyna biegaczy w składzie Piotr Hercog, Rafał Bielawa i Kamil Klich, pokonała dystans 172 kilometrów (107 mil), przewyższając początkowy cel, którym było przebiegnięcie 100 mil przez piaski Sahary. Czterodniowa wyprawa stanowiła nie tylko wyzwanie sportowe, lecz także niezwykłą przygodę w jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi - Wielkim Ergu Wschodnim, północnej części Sahary znanym z majestatycznych i wszechobecnych wydm.

Start nastąpił w czwartek rano, a dystans ukończono w niedzielę wieczorem. Po zakończeniu biegu, zespół bezpiecznie wrócił do bazy na camping pod Duz. Dbając o bezpieczeństwo uczestników, organizatorzy decydowali się na podawanie pozycji zespołu z jednodniowym opóźnieniem. Wyjątkowo sprawne i bezpieczne pokonanie całej trasy jest powodem do wielkich gratulacji dla całego zespołu.

Wydarzenie JONIEC Sahara Run zyskało honorowy patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Pana Witolda Kozłowskiego, czyli Marszałka Województwa Małopolskiego, co dodatkowo podkreśla znaczenie przedsięwzięcia.

Tak ekstremalne wyzwanie to nie tylko próba wytrzymałości i determinacji, ale również okazja do wsparcia szczytnego celu. W ramach projektu prowadzona jest zbiórka na rzecz Sebastiana Ocimka, utalentowanego piłkarza Pojezierza Prostki, który doznał poważnego wypadku podczas swojego debiutanckiego meczu w lidze okręgowej.

Zbiórka trwa do 14 lutego, dlatego wciąż gorąco zachęcamy do udziału. Firma JONIEC® zobowiązała się do wpłacenia dodatkowych 10% sumy zebranej w ramach zbiórki, co dodatkowo podnosi wartość każdej wpłaconej złotówki, przyczyniając się do wsparcia Sebastiana w jego drodze do zdrowia.

Szczegóły i możliwość wsparcia finansowego na stronie zbiórki: https://zrzutka.pl/ge3gtr