Dawno, dawno temu… A może nie tak dawno, bo zaledwie 30 lat temu, Mieczysław Joniec zajął się łupaniem kamienia. W malutkim kamieniołomie w Beskidzie Wyspowym zaczęła się jego przygoda z branżą budowlaną. Pomysł na prawdziwy biznes zrodził się w momencie zakupu prostej łuparki do kamienia. Młody przedsiębiorca swoje zainteresowania przerzucił z kamienia na beton – i tak powstał pierwszy produkt firmy JONIEC®, czyli łupane płytki elewacyjne.

Początki były trudne. Nikt nie chciał imitacji kamienia, mimo że nowy produkt był ładny, trwały i wygodny w użytkowaniu. Łupany beton zaczął się podobać w momencie wprowadzenia na rynek pierwszego ogrodzenia łupanego o nazwie JONIEC®. Kolejna odsłona tego produktu – ogrodzenie GORC® – od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów. Wiele wyrobów naszej firmy wzięło swą nazwę od szczytów gór Beskidu Wyspowego i Gorców – rejonu, w którym od samego początku działamy i prężnie się rozwijamy. W ofercie pojawiły się produkty o nazwie: Gorc, Mogielica, Łopień, Modyń. Dziś nasza firma jest krajowym liderem w branży betonowych ogrodzeń modułowych. 

Beskid Wyspowy to przepiękna okolica, o wielu walorach krajoznawczych, przyrodniczych i kulturowych. Firma JONIEC® wspiera akcję Odkryj Beskid Wyspowy, której pomysłodawcą są Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie i Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W ramach akcji można powalczyć o Odznakę Korona Beskidu Wyspowego – warunkiem jej otrzymania jest wejście na 40 szczytów gór. Kolejność ich zdobywania jest dowolna, podobnie jak czas, w którym można zabiegać o Odznakę. Szczyty można zdobywać dowolną trasą, indywidualnie, zespołowo, z przewodnikiem turystyki górskiej PTTK lub w dowolnej innej konfiguracji.

Każda osoba, która zdobędzie Odznakę (szczegóły znajdziesz tutaj: Regulamin Odznaki Korony Beskidu Wyspowego) - począwszy od 15 maja 2021 r., może otrzymać także praktyczne gadżety ze znakiem JONIEC® (kubek metalowy z karabińczykiem oraz chustę „buff”). Żeby je otrzymać należy wykonać 2 kroki:

1/ Trzeba opublikować na swoim profilu swoje zdjęcie z odznaką, a w opisie oznaczyć profil Firma JONIEC (@Firma JONIEC) oraz dodać do opisu posta hashtagi: #OdkryjBeskidWyspowy #naSzlakuZfirmaJONIEC.

2/ Po opublikowaniu takiego postu należy wysłać wiadomość prywatną do profilu Firma JONIEC ze swoimi danymi kontaktowymi (nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu) oraz scan lub zdjęcie książeczki PTTK z datą potwierdzające zdobycie odznaki.*

Zachęcamy do zwiedzania okolic Tymbarku i Limanowej, miejsca narodzin firmy JONIEC®, oraz podziwiania pięknych widoków roztaczających się z każdego z 40 szczytów Beskidu Wyspowego.

*Przesłanie danych w wiadomości prywatnej do profilu Firma JONIEC wiąże się z wyrażeniem zgodę na przetwarzanie przez firmę: Mieczysław Joniec, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Mieczysław Joniec Firma Produkcyjno - Usługowo – Handlowa „Joniec®”, Tymbark 109, 34-650 Tymbark, NIP: 7371000914, REGON: 490711307 danych osobowych w celach wysyłki upominków w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Wyrażenie woli jest zgodne z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich dany. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności [https://www.joniec.pl/firma/polityka,685.html]