\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

W niedzielę 19 czerwca br. podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika brali udział w XIV Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Nowym Targu.
\r\nW turnieju, którego organizatorem był Nowotarski Klub Kyokushin Karate „Yokozuna” kierowany przez sensei Ewę Pawlikowską [4 dan) brało udział około 150 zawodników. Sędzią głównym zawodów był shihan Roman Kęska.

\r\n\r\n


\r\nMimo, że turniej w Nowym Targu nie był dużą imprezą to jak się później okazało warto było w niej wziąć udział, bo rywalizacja sportowa szczególnie wśród dzieci odbywała się na naprawdę wysokim poziomie. Ciekawostką w stosunku do większości turniejów, jakie odbywają się w naszym kraju było to, że rywalizacja w konkurencji kata odbywała się tzw. systemem chorągiewkowym, co niewątpliwie uatrakcyjniło tą konkurencję i wymogło na zawodnikach by wykazali się znajomością większej ilości kata i umiejętności technicznych. Jedynie poziom, jaki prezentowali niektórzy sędziowie podczas tego turnieju mógł budzić zastrzeżenia. Na szczęście był to przypadek jednostkowy i wynikał chyba z braku profesjonalizmu lub małostkowości.

\r\n\r\n


\r\nW Nowym Targu ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Golonka Stanisław, Górka Damian, Górszczyk Adam, Jeż Justyna, Kądziołka Patryk, Kądziołka Jakub, Kurek Anna, Michalik Kamil, Paruch Krzysztof, Piotrowska Alicja, Rosiek Aleksandra, Sowa Jakub, Stachak Tadeusz, Sukiennik Renata, Szumilas Alicja, Twaróg Maciej, Uryga Norbert, Wajda Bartłomiej, Wajda Dariusz, Wątroba Martyna, Wojs Maksymilian, Zaczyk Bartłomiej, Zelek Justyna [starsza], Zelek Justyna [młodsza], Zelek Jagoda, Zoń Anna, Zoń Karolina. Młodym zawodnikom w Nowym Targu poza trenerem towarzyszyła spora grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice.
\r\nWszyscy podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zaprezentowali się w Nowym Targu bardzo dobrze sprawiając sobie i trenerowi miły prezent na zakończenie sezonu 2015/2016 w postaci pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej i 24 medali, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

\r\n\r\n


\r\nMiejsca na podium zajęli:
\r\nGolonka Stanisław – II miejsce w kumite,
\r\nGórka Damian – I miejsce w kumite
\r\nJeż Justyna – II miejsce w kumite,
\r\nKądziołka Patryk – II miejsce w kata,
\r\nKądziołka Jakub – I miejsce w kumite,
\r\nKurek Anna – I miejsce w kata,
\r\nMichalik Kamil – III miejsce w kumite,
\r\nRosiek Aleksandra – I miejsce w kata
\r\nSowa Jakub – I miejsce w kata
\r\nSukiennik Renata – I miejsce w kumite oraz I miejsce w kata,
\r\nSzumilas Alicja – III miejsce w kata,
\r\nUryga Norbert – III miejsce w kumite,
\r\nWajda Bartłomiej – II miejsce w kata,
\r\nWajda Dariusz – I miejsce w kata,
\r\nWątroba Martyna – II miejsce w kata oraz II miejsce w kumite,
\r\nZaczyk Bartłomiej – III miejsce w kumite,
\r\nZelek Justyna – II miejsce w kata oraz III miejsce w kumite,
\r\nZelek Jagoda – I miejsce w kata oraz III miejsce w kumite,
\r\nZoń Anna – III miejsce w kumite seniorek,
\r\nZoń Karolina – III miejsce w kumite juniorek.

\r\n\r\n


\r\n
\r\nZdobytych medali byłoby zapewne więcej gdyby nie los, który sprawił, że zawodnicy ARS w kilku konkurencjach musieli rywalizować między sobą już na etapie eliminacji bądź 1/8 czy ¼ finału. Przykładem mogą być Piotrowska Alicja oraz Twaróg Maciej, którzy w swoich kategoriach wiekowych w konkurencji kata uplasowali się tuż za podium, na 4 miejscu ustępując miejsca swoim klubowym koleżankom i kolegom.
\r\nNa szczególne wyróżnienie za wspaniałe i mądrze stoczone pojedynki zasługują Jakub Kądziołka, który w kategorii kadetów -50 kg był bezkonkurencyjny oraz Renata Sukiennik, która zarówno w kata juniorek jak i w kumite juniorek -55 kg wygrała nie tylko ze wszystkimi rywalkami, ale również z kontrowersyjnymi decyzjami jednego z sędziów. Postawa i umiejętności Renaty Sukiennik, jakie zaprezentowała na turnieju w Nowym Targu zostały zauważone i dodatkowo uhonorowane przez organizatora i sędziego głównego turnieju poprzez przyznanie jej tytułu „Najlepszej zawodniczki turnieju”. Dodatkowe wyróżnienie „dla najmłodszej zawodniczki turnieju” otrzymała również zawodniczka ARS Klub Kyokushinkai – Ania Kurek, która w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Jak powiedział trener młodych karateków:  "Powiedzieć, że jestem zadowolony z postawy, jaką zaprezentowali moi podopieczni w Nowym Targu to za mało. To wspaniały prezent, jaki zafundowali mi i wszystkim naszym sympatykom na koniec sezonu. Bez względu na wynik, jaki ostatecznie uzyskali, wszyscy nasi zawodnicy pokazali to, co najważniejsze w Kyokushin Karate – ducha walki, siłę charakteru oraz umiejętności. Postawa naszych zawodników w Nowym Targu potwierdziła, iż ich rozwój, jako karateków zmierza we właściwym kierunku. Z resztą udowodnili to przez cały sezon 2015/2016, w którym zdobyli łącznie 114 medali na zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Mam nadzieję, że następny sezon będzie równie udany - czego życzę zawodnikom, ich rodzicom oraz sobie."

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Korzystając z okazji członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai za dotychczas okazane wsparcie i pomoc składają sereczne wyrazy podziękowania firmie „JONIEC” i Panu Mieczysławowi Jońcowi. Dziękujemy, Osu!

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n