\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

W dniu 10 października 2015 r. odbył się XVIII Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 315 zawodników z 46 klubów z całej Polski oraz Niemiec, Rosji i Estonii. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Sieradza Pan Paweł Osiewała i shihan Andrzej Drewniak [8 dan) wiceprezes Polskiego Związku Karate. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta [5 dan).

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

W Sieradzu miasto Limanowa reprezentowali karatecy ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Angelika Biedroń, Emilia Poręba, Ola Rosiek, Zelek Jagoda, Justyna Zelek, Dawid Jonik, Jurkiewicz Kacper, Szymon Ociepka, Kuba Sowa, Bartek Zaczyk. Podczas naprawdę mocno obsadzonego turnieju limanowscy karatecy zaprezentowali się bardzo dobrze, a troje podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika [3 dan) zajęło miejsce na podium. Brązowy medal w kumite juniorek -55 kg zdobyła Justyna Zelek, która musiała uznać wyższość zawodniczki z Estonii, jak się później okazało złotej medalistki w tej kategorii. Również brązowy medal, ale w konkurencji kata kadetów, zdobył Szymon Ociepka, który przegrał ze złotym medalistą tej kategorii tylko o 0,3 pkt. Złoty medal przypadł w udziale najmłodszej limanowskiej zawodniczce – siedmioletniej Jagodzie Zelek, która w konkurencji kata dziewczyn 6-7 lat była bezkonkurencyjna i stanęła na najwyższym miejscu podium.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Na wyróżnienie zasługują również Kacper Jurkiewicz, Dawid Jonik i Jakub Sowa, którzy w swoich kategoriach wiekowych rywalizowali w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata. Zaprezentowali się oni bardzo dobrze, zabrakło im trochę szczęścia, by zająć miejsca na podium. Tuż za podium uplasowały się również młodziczki - Angelika Biedroń [w kumite -50 kg) oraz Justyna Zelek [w kumite +50 kg], które po dobrych walkach decyzją sędziów przegrały swoje walki o wejście do finałowych czwórek.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Udział w sieradzkim turnieju to kolejne bezcenne doświadczenie, o jakie wzbogacili się limanowscy karatecy. Członkowie ARS Klub Kyokushinkai kierują słowa podziękowania w stronę Pana Mieczysława Jońca, właściciela firmy JONIEC oraz Pana Macieja Szkarłata, prezesa PDM Limdrog, dzięki którym to wyjazd i udział limanowskich karateków w międzynarodowym turnieju w Sieradzu był możliwy.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Gratulujemy!