\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Dawid Kosmal został podwójnym Mistrzem Polski w tenisie stołowym w kategorii żaków. W tym sezonie młody zawodnik UKS Płomień Limanowa zdobył już pięć tytułów mistrzowskich. Należy do grona największych talentów polskiego tenisa stołowego.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

W miniony weekend w Międzyzdrojach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski żaczek i żaków. W turnieju zwyciężyli Wiktoria Wrzosek [LKS Biała Rawska) i Dawid Kosmal [UKS Płomień Limanowa). Turniej ten był podsumowaniem sezonu 2014/2015. Dominacja Dawida w Polsce [w kategorii wiekowej żaka], pokazuje na jakim poziomie technicznym znajduje się ten młody zawodnik, który na co dzień trenuje w limanowskim klubie UKS Płomień Limanowa. Przeciwnikami Dawida są również zawodnicy trenujący w dużych ośrodkach sportowych, co pokazuje talent oraz wysokie predyspozycje naszego zawodnika. Wśród żaków wyższość Dawida Kosmala musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Szymon Wiśniewski [KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki], Filip Krzywniak [ZKS Drzonków) i Michał Olbrycht [UKS TKKF MOSiR Dukla).

\r\n\r\n

 Dawid-lubon

\r\n\r\n

W turniejach gry podwójnej triumfowały Wiktoria Wrzosek [LKS Biała Rawska) w parze z Martyną Hajduk [MLKS Nurt Przemyśl], a także Dawid Kosmal [UKS Płomień Limanowa) w duecie ze Stanisławem Wnękiem [UKS Fan Strzelin).

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

W klasyfikacji końcowej kategorii żaczek Wiktoria Wrzosek wyprzedziła: Annę Kubiak [JKTS Jastrzębie], Natalię Gąsior [AKS Mikołów) oraz Zuzannę Wielgos [LZS Kąkolówka).

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Julia Domiter [UKS Płomień) została sklasyfikowana na miejscach 21-24. W grze podwójnej wraz z Pauliną Kitą [niestowarzyszona) zajęła miejsca w przedziale 9-16.

\r\n\r\n

dawid i julka

\r\n\r\n

W tym sezonie Dawid Kosmal zdobył już złoty medal Mistrzostw Polski drużynowo w kategorii Uczniowskich Klubów Sportowych. Dwa złota na MP zdobył także w starszej kategorii młodzików: w grze podwójnej i drużynowo [wszystkie tytuły wspólnie z Bartoszem Sułkowskim). Jego dominacja w kraju w kategorii żaków jest totalna. Bez większych problemów zwyciężył w trzech turniejach z cyklu Grand Prix Polski. Wspólnie z Bartoszem Sułkowskim zwyciężał także w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju na Słowacji. Trenerem zawodników UKS Płomień Limanowa jest Albert Golonka.