Mieczysław Joniec - właściciel firmy JONIEC - został doceniony za swoją działalność charytatywną wśród lokalnej społeczności. Podczas IX Limanowskiej Gali Przedsiębiorczości otrzymał wyrazy uznania i podziękowania z rąk Starosty Limanowskiego Jana Puchały oraz prezesa Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców w Limanowej Stanisława Gągały.

Kapituła Nagrody doceniła wysiłek i zaangażowanie Mieczysława Jońca wkładane w wiele lokalnych inicjatyw. Jedną z nich jest organizacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski super enduro oraz wspieranie lokalnych zawodników tej niezwykle widowiskowej dyscypliny motorowej. Impreza odbywa się na torze w Tymbarku i już na stałe wpisała się w kalendarz imprez regionu limanowskiego.

Mieczysław Joniec bierze także aktywny udział w corocznej przedświątecznej akcji „Zielona Choinka”, która ma na celu wspomaganie potrzebujących rodzin z całego powiatu limanowskiego. Osobiście rozwozi paczki przekazane rodzinom przez darczyńców. Kolejną organizacją wspieraną przez Mieczysława Jońca jest Stowarzyszenie Remedium z Tymbarku, które od kilkunastu lat organizuje warsztaty terapii zajęciowej dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

I jeszcze jedna inicjatywa - skierowana do dzieci będących uczestnikami wypadków i transportowanych karetkami pogotowia. Od kilku lat na ręce dyrektora Powiatowego Szpitala w Limanowej przekazywane są pluszowe misie, które doskonale sprawdziły się do uspokajania dzieci w ich trudnych chwilach.

Relacja z Gali Przedsiębiorczości na portalu naszemiasto