\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

W minioną niedzielę 7 lutego 2016 roku na w nowosądeckiej hali sportowej MOSiR kolejny raz odbył sięTurniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Nowosądecki Klub Karate Kyokushin. W rywalizacji sportowej wzięło udział 160 młodych karateka z Jasła, Nowego Targu, Frysztaka, Gorlic, Biecza, Limanowej, Łukowicy, Wieliczki i Nowego Sącza.Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Turniej w Nowym Sączu był pierwszą w 2016 roku okazją dla limanowskich karateków
\r\nz ARS Klub Kyokushinkai by sprawdzić swoje umiejętności i formę w rywalizacji sportowej.
\r\nNależy podkreślić, że poziom rywalizacji sportowej podczas nowosądeckiego turnieju był wysoki. O czym świadczyć może fakt, iż wielu zawodników, którzy uważani byli za faworytów tego turnieju odpadło z rywalizacji sportowej już w fazie eliminacji.

\r\n\r\n


\r\nMimo, że do udziału w tym turnieju podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika [3 dan) przystąpili bez większych przygotowań, praktycznie „z marszu” to do Limanowej wrócili z podniesionymi czołami i ośmioma medalami, a co najważniejsze z nowymi doświadczeniami.

\r\n\r\n


\r\nLimanowscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium i zdobyli medale to:

\r\n\r\n

  \r\n
 1. Jakub Sowa – złoty w kata kadetów
 2. \r\n
 3. Damian Górka – złoty w kumite kadetów
 4. \r\n
 5. Szymon Ociepka – srebrny w kata kadetów
 6. \r\n
 7. Renata Sukiennik – srebrny w kata juniorek
 8. \r\n
 9. Emilia Poręba – srebrny w kumite juniorek
 10. \r\n
 11. Justyna Jeż – brązowy w kumite juniorek
 12. \r\n
 13. Jagoda Zelek – brązowy w kata dziewcząt
 14. \r\n
 15. Jakub Ociepka – brązowy w kata kadetów
 16. \r\n

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Cała ósemka medalistów zasługuje na wielkie słowa uznania i gratulacje. Spisali się wyśmienicie. Na słowa pochwały i wyróżnienie zasługują również inni zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai - Limanowa, którym co prawda nie udało się zająć miejsca na podium, ale którzy zaprezentowali się na nowosądeckim tatami bardzo dobrze, jak np. Angelika Biedroń czy Jakub Kądziołka. Angelika Biedroń stoczyła wyrównany pojedynek w rundzie eliminacyjnej z bardzo doświadczoną i utytułowaną zawodniczkąz Biecza – Weroniką Czajka, a który minimalnie przegrała przez tzw. „wskazanie”. Jakub Kądziołka, który w wyniku bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał wygraną jak mogło się wydawać z jej przebiegu walkęowejście do finałowej czwórki. Bez wątpienia wyróżnić należy również najmłodsze zawodniczki i zawodnikówjak np. Alicja Piotrowska, Patryk Kądziołka, Natalia Jonik, którzy mimo bardzo licznie obsadzonych konkurencji kata, w których rywalizowali zaprezentowali się bardzo dobrze zakwalifikowali się do finałowych ósemek.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych w 2016 roku !