Od 10 do 12 października 2010 roku, rozpoczyna się Pierwszy Przegląd Filmów Krótkometrażowych „Filmowirówka”, który odbędzie się w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury przy ul. B.Czecha 4. Widzowie będą mieli okazję spędzić trzy dni, podczas których wyświetlane będą filmy młodych, interesujących reżyserów młodego pokolenia m.in. Julii Kolberger, Jakuba Czekaja, Marcina Latałło, Marii Sadowskiej i wielu innych twórców. Między projekcjami posłuchamy muzyki na żywo, która będzie wprowadzać w nastrój oglądanych filmów. W repertuarze pojawią się utwory francuskiego kompozytora Yanna Tiersenna, Marzeny Majcher i Andrzeja Wojciechowskiego z płyty „Jaki piękny widok” z towarzyszeniem skrzypiec (Sylwia Kurzawińska) oraz gitary (Michał Pałka).

Na przeglądzie będą obecni reżyserzy, którzy zechcieli przybyć do Limanowej i opowiedzieć o swoich filmach, dokonaniach artystycznych i planach na przyszłość. Publiczność będzie mogła zadawać pytania twórcom. Organizatorom przeglądu zależy na tym, aby limanowska publiczność weszła w żywy dialog z artystami, którzy są otwarci i ciekawi opinii, na temat zaprezentowanych podczas przeglądu filmów. Miejmy nadzieję, że idea tego przedsięwzięcia artystycznego znajdzie swoich zwolenników wśród osób przybyłych. Realizatorzy zapewniają bezpłatny udział w przeglądzie. W kasie Domu Kultury będą do odebrania karnety, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Działajmy w świetle hasła „jak nie my to kto, jak nie teraz to kiedy?!"

Inicjatorzy „Filmowirówki” (Zofia Zoń, Marcin Gawlik, Sylwia Kurzawińska) z zaangażowaniem, pasją, poświęceniem, determinacją i wiarą w to, iż „chcieć to móc” odmienią oblicze tego miasteczka i nie pozwolą na to, abyśmy wrócili do swych domów nienasyceni artystycznie.

Szczegółowe informacje  na stronie internetowej:

 

www.filmowirowka.limanowa.in

oraz

 

tv28 

Wirujecie z nami?!

 

 Trzy osoby z trzema różnymi wizjami rzeczywistości:

 

ONA (pseudonim „zielonekiwi”) - skrzypaczka ze skłonnościami do wybuchów euforii, kiedy ktoś proponuje zorganizowanie artystycznego eventu.

 

ON (pseudonim „kokos”) - meancholik, który wieczorami poszukuje dźwięków do swych kompozycji muzycznych, skrywanych w 155 złotych szufladach. Ten kto kiedyś odnajdzie klucz do owych szuflad będzie milionerem!

 

ONA (pseudonim „ananas”) - kobieta-kameleon, która jak znajdzie punkt oparcia potrafi Ziemię poruszyć. Wpadająca w szał tak często jak w tarapaty, z powodu kolejnego nowego pomysłu na życie.

 

Kiedyś-nikt nie wie dokładnie kiedy i nikt nie wie dokładnie jak to się stało, znaleźliśmy się na tej samej drodze. Dziewczyna ze skrzypcami, chłopak z dźwiękami w głowie i panienka z marzeniami. Staliśmy tak przez jakiś czas, rozglądając się wokół. Co widzieliśmy? O czym wtedy myśleliśmy? Dokąd chcieliśmy pójść? Widzieliśmy-siebie, myśleliśmy-o tym, aby pójść w dalszą drogę razem do Limanowskiego Domu Kultury i zorganizować tam Pierwszy Przegląd Filmów Krótkometrażowych! Tak się też stało...

 

 

 Firma Joniec otrzymała podziękowania od inicjatorów Przeglądu:

 

"Dziękujemy za wsparcie Panu Mieczysławowi Jońcowi! Za to, że z taką otwartością i zrozumieniem wsparł nasze przedsięwzięcie. Postawa Pana Jońca dodała nam dodatkowej siły, aby mimo wszystko nie tracić wiary w ludzkość!"

 

W imieniu własnym i Firmy dziękuję,  życząc pokonania trudności organizacyjnych, bo co do wartości  przedsięwzięcia nie mam wątpliwości i mam nadzieję, że „Filmowirówka” na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń Ziemi Limanowskiej.

 

                                                                                                                               Mieczysław Joniec