\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 30.07.2011 

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

Tymbark szczęśliwy dla Puzia – 3 runda Skillz Up Cup

\r\n

Padający od kilku dni w Tymbarku intensywny deszcz omal uniemożliwił rozegranie trzeciej rundy Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up Cup. Organizatorzy mieli bardzo utrudnione zadanie, aby zbudować i utrzymać lądowania we właściwym kształcie. Ogromny wysiłek i mnóstwo pracy włożone w budowę toru sprawiły jednak, że 31 lipca zawodnicy mogli wystartować. Nieobecność Bartka Ogłazy wykorzystał Artur Puzio i po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył Piotr Potaczało, a trzecie Michał Daciuk.

\r\n

 

\r\n

Zawodnicy wystartowali w Tymbarku w nieco okrojonym składzie. W rozgrywkach nie mógł wziąć udziału dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Bartek Ogłaza. Na zawody nie dojechał także Darek Kłopot. Obecni na miejscu Artur Puzio, Piotr Potaczało, Michał Daciuk, Damian Czudak i Rafał Biały nie mieli łatwego zadania. Padający od kilku dni w Tymbarku deszcz sprawił, że warunki na torze były bardzo trudne. W trakcie treningów upadek zaliczył Rafał Biały, dla którego miał to być debiut w zawodach FMX. Niestety Rafał złamał obojczyk i tym samym nie wystartował w rozgrywkach.

\r\n

Pozostała czwórka zawodników zacięcie walczyła o punkty. Z problemami zmagał się Damian Czudak, który podczas jednego ze skoków kwalifikacyjnych wylądował za daleko. Naderwany biceps nie przeszkodził mu jednak w starcie w finale. Kontuzja sprawiła, że Damian nie był w stanie pojechać na 100% swoich możliwości i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

\r\n

Michał Daciuk, który zaliczył dobry przejazd kwalifikacyjny, w finale nie wykonał dwóch zaplanowanych tricków i musiał się zadowolić trzecim miejscem. Piotr Potaczało pojechał na równym poziomie zarówno kwalifikacje, jak i finał i zajął drugą pozycję. Najmłodszy z zawodników Artur Puzio, nie popełnił żadnego błędu wykonując wszystkie swoje najlepsze tricki i różnicą 6 punktów wygrał walkę o pierwsze miejsce z Piotrem Potaczało. Było to pierwsze zwycięstwo Artura w Pucharze Polski.

\r\n

\r\n

Decyzją publiczności konkurs Inter Motors Best Whip wygrał Artur Puzio, natomiast w otoMoto Best Trick triumfował Piotr Potaczało.  

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 Nie mniej emocji, co w swoich lotach dostarczył nam wszystkim na koniec zawodów Piotrek "Działo" Potaczało, który na oczach całej publiczności pięknym bukietem róż oraz pierścionkiem oświadczył się swojej Oleńce. Składamy im najlepsze życzenia - 100 lat życia razem w szczęściu i zdrowiu, a Piotrowi gratulujemy sukcesu i oby dalej tak pięknie reprezentował nasz team. Szybkiego powrotu do zdrowia życzymy Rafałowi Białemu, który doznał urazu obojczyka. Mamy nadzieję, że następnym razem Tymbark będzie szczęśliwy dla niego i pozostałych zawodników.

\r\n

\r\n

  

\r\n

W imieniu Pawła Kaima, który reprezentuje Klub BKFM FLOW oraz własnym dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów: Przemysławowi Szymańskiemu - pomysłodawcy cyklu SKILLZ UP CUP i jego agencji marketingu sportowego  SPORTAINMENT  za zaufanie, którym nas obdarzył, Katarzynie Kulinkowskiej, zawodnikom, sędziom  zawodów, sponsorom, mediom, Staroście Limanowskiemu i Wójtowi Gminy Tymbark, pracownikom naszej firmy, Agencji Kaolim i strażakom, policji, służbie zdrowia, Bogdanowi Drzyzga za możliwość zorganizowania zawodów na terenie jego firmy oraz wszystkim pozostałym.

\r\n

Szczególne podziękowania kierujemy do kibiców, którzy pomimo niesprzyjającej aury nie zawiedli i licznie zgromadzili się, aby podziwiać i dopingować zawodników.

\r\n

 

\r\n

 Przepraszamy, że nie mógł odbyć się niedzielny pokaz. Zawodnicy czekali do ostatniego momentu, ale przegraliśmy z pogodą. Bezpieczeństwo zawodników to sprawa podstawowa. Dziękujemy za zrozumienie, a kibiców, którzy nie mieli okazji ich zobaczyć zapraszmy na następne zawody w Częstochowie.  Mamy również nadzieję, że nie będzie to ostatnia impreza Freestyle w Tymbarku.

\r\n

 

\r\n

Wszystkich sympatyków motocrossu zapraszamy 7.08.2011 na tor  do Kamienicy.

\r\n

Szcegóły  na stronie: MKS GORCE

\r\n

 

\r\n

Mieczysław Joniec  

\r\n

 

\r\n

 

\r\n


\r\nWyniki Skillz Up Cup - runda 3 Tymbark:

\r\n


\r\n1. Artur Puzio 93 pkt
\r\n2. Piotr Potaczało 87 pkt
\r\n3. Michał Daciuk 62,5 pkt
\r\n4. Damian Czudak 57 pkt
\r\n 
\r\n 
\r\nInterMotors Best Whip
\r\n1. Artur Puzio
\r\n2. Michał Daciuk
\r\n 
\r\n 
\r\notoMoto Best Trick:
\r\n1. Piotr Potaczało
\r\n2. Michał Daciuk
\r\n3. Artur Puzio

\r\n

 

\r\n

 Klasyfikacja generalna Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup [po 3 rundach)
\r\n1. Artur Puzio 56 pkt
\r\n2. Piotr Potaczało 46 pkt
\r\n3. Bartek Ogłaza 40 pkt
\r\n4. Damian Czudak 40 pkt
\r\n5. Michał Daciuk 30 pkt
\r\n6. Darek Kłopot 28 pkt

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

\r\n

Zobacz video: joniec team

\r\n

RDN TV

\r\n

 

\r\n

\r\n

Zapraszamy na stronę: http://www.facebook.com/skillzupcup

\r\n

Zobacz galerię Michała Adamowskiego:  http://foto.podhale24.pl/galeria-3370

\r\n

Zobacz fotorepotraż Dni Tymbarku na portalu : Limanowa.in

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

  

\r\n

 Zapraszamy do przesyłania zdjęć z Pucharu. Najlepsze zdjęcia opublikujemy na naszej stronie www.joniec-team.pl, a ich autorów nagrodzimy upominkami.

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

\r\n

Freestyle Motocross – FMX – bo tak nazywamy ten sport w skrócie, to jedna z najbardziej widowiskowych i dynamicznie rozwijających się dyscyplin ekstremalnych. W wielkim skrócie polega na skokach motocyklem crossowym na dystansie ponad 20 metrów i wysokości 3 piętra!

\r\n

W 2006 roku FIM i IFMXF stworzyły regulamin, który zawiera wszystkie reguły tego sportu. IFMXF posiada wyłączność na organizację MŚ od 2006 roku i ME od 2010 roku. Ta seria stwarza szanse zaistnienia młodym zawodnikom z całej Europy i jest dla nich „przedsionkiem” do serii cyklu Mistrzostw Świata.

\r\n

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski są z kolei „przedsionkiem” dla polskich zawodników do startów w ME i MŚ. Zdobywca Pucharu Polski i Mistrz Polski otrzymają odpowiednio dzikie karty umożliwiające udział w jednej z rund Mistrzostw Świata IFMXF FIM czy Mistrzostw Europy IFMXF FIM

\r\n

Freestyle Motocross, to nie tylko sport - to fascynacja, pozytywna subkultura, to tęsknota za lataniem, zabawą i wolnością.

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

Zobacz film z pierwszej rundy zawodów:

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

http://www.joniec-team.pl/wideo,78.html

\r\n

 

\r\n