Mieczysław Joniec, właściciel firmy JONIEC®, przekazał na ręce Dyrektora Powiatowego Szpitala w Limanowej, mgr Marcina Radzięty, pluszaki nazwane "Misie Ratownisie". Misie sprawdzają się, jako świetny sposób na uspokojenie dzieci, które są uczestnikami wypadków lub są transportowane w karetce do szpitala. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest kierownik Kolumny Transportu Sanitarnego w Limanowej Zbigniew Jeż.

To już kolejna akcja finansowana przez firmę JONIEC®. Mieczysław Joniec, właściciel firmy, każdego roku wspiera lokalne inicjatywy charytatywne - od wielu lat daje się poznać jako mecenas działań sportowych, sponsorując udział zawodników „JONIEC TEAM” w rozmaitych projektach sportowych, wspiera lokalne kluby dla dzieci i młodzieży: klub karate kyuokushin oraz zawodników tenisa stołowego. Sponsoruje także lokalne imprezy rozrywkowe i charytatywne.

Mieczysław Joniec za swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności otrzymał wiele wyróżnień i podziękowań. Wśród nich jest m.in. Złoty Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP oraz Krzyż Małopolski – Srebrna Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego przyznawana przez Marszałka Województwa Małopolskiego.