Miłośnicy sportów motorowych oraz wszyscy, którzy uwielbiają widowiskowe wydarzenia mieli znakomitą okazję obejrzeć w Tymbarku Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro. Po raz kolejny na wymagającym torze "Gorc-Extreme" odbyła się II runda tej prestiżowej imprezy.

W zawodach wzięli udział zarówno adepci sportów ekstremalnych, jak i utytułowani, doświadczeni zawodnicy. Tor w Tymbarku stanowi nie lada wyzwanie: rozmaite przeszkody o zróżnicowanym stopniu trudności odkryły mocne i słabe strony startujących oraz wycisnęły z nich wszystkie siły. Wszystkie odcinki toru były doskonale widoczne dla kibiców, którzy mogli obserwować swoich faworytów na każdym etapie wyścigu. 

Już po raz drugi Firma JONIEC, która była współorganizatorem zawodów oraz głównym sponsorem, ufundowała nagrodę w wysokości 1000 zł dla GORCMANA 2013. Tytuł ten zdobył zawodnik, który osiągnął najszybszy czas okrążenia - Adam Tomiczek z Cieszyna. Natomiast zawodnik startujący w barwach Joniec-Team Paweł Kaim stanął na podium jako 3 zawodnik w klasie Open Mistrzostw Polski.

Organizatorami imprezy są: Klub BKFM FLOW Słopnice oraz JONIEC TEAM Tymbark. Głównym sponsorem jest Firma JONIEC - producent ogrodzeń i elewacji.