\r\n

 

\r\n


\r\n

\r\n

3 kwietnia na przygotowanym torze endurocross w Tymbarku odbyły się zawody endurocross. Organizatorami zawodów byli BKFM "Flow" oraz Joniec Team. To był pierwsza taka impreza na południu Polski a jedna z pierwszych w  kraju na tak profesjonalnie przygotowanym torze w naturalnym terenie.  Również sama dyscyplina, która jest połączeniem elementów motocrossu i enduro jest szczególnie widowiskowa i wymagająca od zawodników wysokiej kondycji fizycznej a od ich maszyn sprawności technicznej. Wyścigi odbywają się na małych torach na których są skupione przeszkody w postaci górek, kamieni, belek drewnianych, opon, koryt wodnych i innych.

\r\n

Zorganizowanie takich zawodów to niemały koszt dlatego swój udział w tym przedsięwzięciu miało wiele firm z okolic, które zaangażowały się finansowo, medyczną opiekę nad zawodami zapewnił Powiatowy Szpital w Limanowej.

\r\n

Lista sponsorów wg kolejności alfabetycznej:

\r\n

\r\n

Bugajski Maciej, Camper 4x4, Dębowe Wrota, Drzyzga, Graficom, Hiting, Jerko, Joniec, Kryształ,

\r\n

Łomzik, Marina ,Pablo,Soundlight, Szpital Powiatowy, Transblach, Uchacz, Wolimex

\r\n

\r\n

Patronat objęło Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Gminy Tymbark i Słopnice.

\r\n

 

\r\n

Na zawody przyszło bardzo dużo kibiców, pogoda wspaniale dopisała a zawodnicy zmierzyli się z bardzo wymagającym torem.
\r\nW klasie junior zwyciężył: Emil Juszczak, drugi był Krzysztof Nędzka, a trzeci Sebastian Nowak. W klasie open pierwsze miejsce zdobył Tomasz Rychlec, drugie Michał Zytkowicz, a trzecie Maciej Kus. W kategorii mistrzowskiej wygrał Marcin Frycz, za nim był Paweł Szymkowski, a trzecie miejsce zdobył kontuzjowany Paweł Kaim.

\r\n

Serdecznie dziękujemy za sędziowanie Panu Zdzisławowi Rapacz oraz klubowi MTR Osielec za wszelką pomoc i pracę podczas zawodów. Dziekujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymbarku i Szpitalowi w Limanowej za zabezpieczenie imprezy.

\r\n

Paweł Kaim otrzymał List Gratulacyjny od Starosty Powiatu Limanowskiego Pana Jana Puchały. Zobacz relację ze spotkania!
\r\n

\r\n

 

\r\n

Zapraszamy również  na strony naszych patronów medialnych:

\r\n

www.tv28.pl

\r\n

www.limanowa.in

\r\n

 

\r\n

oraz patrona imprezy : Starostwa Limanowa

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

\r\n

 

\r\n

\r\n